Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)
Ar namo šiltinimas yra brangus?
Įšildyti kiaurą namą ir sunku, ir labai brangu. Todėl pasirūpinus būsto apšiltinimu sukursite komfortišką gyvenimą savo namuose ir tuo pačiu sumažinsite šildymo išlaidas bei laiko sąnaudas joms padengti. Vien tik apšiltinus perdangą jau gerokai sumažinsite energijos sąnaudas. Tad daugeliu atveju Jūs susigrąžinsite tai, ką tenka išleisti šildymui.
Kokiu storiu šiltinti sienas, perdangą, stogo šlaitą?
Ekovatos ar kitos šiltinamos medžiagos storis, reikalingas šiltinant namą, priklauso nuo to, kokią Jūs norite gauti šiluminę varžą. Taip pat priklauso ar namas naujas, ar renovuojamas. Naujo namo statybos projekte bus nurodyta reikalinga informacija. Sudėtingiau yra su renovuojamais, nes dažnu atveju nevisuomet sienas galima storinti tiek kiek norima (jei yra senas stogas pan.). Tad dažnai įvertinama pagal situaciją.
Kokias šiltinimo medžiagas geriausia rinktis?
Dažnu atveju žmonės pirmiausia renkasi pagal kainą, bet patartume rinktis pagal tai kokie reikalavimai yra Jūsų statomam, renovuojamam būstui, kokios medžiagos naudojamos (mūras, rąstai, medis – karkasas), kokios galimybės šiltinti vienas ar kitas konstrukcijas storesniu, plonesniu ar pagal svorį atitinkamu šiltinimo sluoksniu.
Kokia šiltinimo kaina? Nuo ko priklauso galutinė šiltinimo kaina?
Dažnu atveju klientai klausia kokia kvadrato, kubo ar tiesiog šiltinimo kaina. Kad tiksliau atsakytume visuomet stengiamės išsiaiškinti kokios konstrukcijos bus šiltinamos, koks plotas, planuojamas šiltinamas storis, kokios šiltinimo medžiagos domina. Esant galimybei važiuojame į objektą viską įvertinti vietoje. Tad galutinė kaina priklauso nuo sunaudotų medžiagų kiekio kilogramais, jos ir įrangos transportavimo, papildomai naudotų medžiagų (jei tokios yra), ir galbūt už papildomus darbus, kuriuos kartais tenka atlikti jei nėra iki galo pilnai paruoštos sienos, stogas ar perdanga šiltinimui (statybininkų neužbaigti darbai, ar darbai, kurių nepadarė pats namo šeimininkas).
Medžiagų kiekis priklauso nuo tankio. Skirtingų medžiagų tankiai yra kitokie. Net tos pačios naudojamos medžiagos įvairiose konstrukcijose tankis būna skirtingas, ar net gi tokiose pačiose konstrukcijose gali skirtis priklausomai nuo šiltinamo storio.
Tad iš praktikos žinome, kad iš anksto pasakyti tiksliai kiek kainuos apšiltinti Jūsų norimą pastatą ar atskiras jo konstrukcijas neįmanoma. Galima tik nurodyti preliminarę kainą, nes tarkim, pavyzdžiui, paskaičiavus bendrą perdangos kubatūrą iš jos išsiminusuoja įvairių perdangos, stogo, rekuperavimo sistemos ir kitų konstrukcijų kubatūra. Be to perdangos šiltinamas storis būna užpučiamas storesnis dėl atviru būdu užpūstos vatos galimo sukritimo laipsnio, papildomo apipūtimo pvz. ant rekuperavimo vamzdžių ir pan.
Ar galima ant seno šiltinimo sluoksnio (perdangos) papildomai dėti ekovatą?
Pirmiausia reiktų įvertinti seną sluoksnį, kokia šiltinimo medžiaga buvo naudota, koks jos stovis. Jei nereikėtų jos pašalinti tuomet galima būtų naudoti ekovatą ar kitas birias šiltinimo medžiagas (tarkim jei buvo mineralinė vata tai galbūt būtų galima ir papildomai užpūsti mineralinės vatos).
Ar perdanga, lubos atlaikys apkrovą po šiltinimo? Koks šiltinimos medžiagos kubinio metro svoris?
Dažnai šitas klausimas neramina kai šiltinimo sluoksnį turės laikyti garo izoliacinė plėvelė ar OSB plokštės. Svarbu tinkamai atlikti darbus, naudoti kokybiškas medžiagas, montuojant garo izoliacinę plėvelę sutvirtinti iš apačios mediniais tašeliais, nes kabės gali išplyšti. Skirtingos birios medžiagos turi skirtingą tūrio masę: ekovata Ekowool apie 35 kg/m3, medžio plaušo Steico – apie 30 kg/m3, mineralinė Knauf – apie 14 kg/m3. Žinant šiltinamą storį nesunku perskaičiuoti koks svoris teks vienam kvadratiniam metrui.
Ar galima ekovata apšiltintas sienas tinkuoti, ar galima tik dailylentes montuoti?
Taip galima, tik reikia sukaltą karkasą apkalti medžio plaušo plokštėmis kurias galima tinkuoti. Naudojant tokias plokštes turėsite ir papildomą šiltinimo bei garso izoliacijos sluoksnį.
Ar galima pačiam savarankiškai apsišiltinti su biriomis medžiagomis?
Siūlytume patiems šiltinti tik perdangą, grindis, t.y. ten kur galimas atviras užpūtimas, ir tai tik nedidelius plotus. Jokiu būdu to nedarykite uždaroms ertmėms. Klientai, kurie mėgino patys šiltinti perdangą gali patvirtinti, kad tai sunkus, dulkinas ir ilgas darbas. Todėl tikrai sutaupysite daug laiko ir sunkaus darbo patys to nedarydami, nes su specialiu aparatu vata bus išpurenama ir užpučiama iš ten kur sandėliuojama (kitu atveju Jums dar reikėtų vatą susinešti į viršų).
Latvių gamintojai Ekowool yra specialiai paruošę mažiau supresuotos ekovatos pakuotes tokiems darbams – Ekowool Easy.
Kokia švino koncentracija ekovatoje?
Mes naudojame Latvių gamintojų sertifikuotą Ekowool celiuliozinę ekovatą, kuri gaminama iš rūšiuotų laikraščių ir, žinoma, be švino (Vakarų Europoje jau porą dešimtmečių švino turintys dažai spaudoje nenaudojami).
Kaip sumažinti garsą kai lyja lietus ant skardinio stogo?
Jums reikia sudaryti garso izoliacinį barjerą, kad būtų nepraleidžiamas garsas. Tam puikiai tinka šiltinimo medžiagos: ekovata, medžio plaušo ir mineralinės vatos. Šios medžiagos garsą sugeria ir taip sumažina išorinį ar viduje esantį triukšmą tarp vidinių sienų. Todėl daugeliu atveju šios medžiagos naudojamos ne tik šiltinimui, bet ir garso izoliacijai vidinėse sienose ir pertvarose bei išorinėms sienoms šiltinti ir garsui izoliuoti.
Turite daugiau klausimų? Klauskite.
- info@uoksa.lt
- Mindaugas +370 622 47719
- Tomas +370 612 40621